CM VIMED Klinika Medycyny Żywienia, Estetycznej i Przeciwstarzeniowej

Centrum Medyczne VIMED - odchudzanie, leczenie cywilizacyjnych chorób przewlekłych, medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa

Innowacyjne Centrum Medyczne VIMED – HEALTH & BEAUTY - Podmiot Leczniczy.

Pionier Medycyny Funkcjonalnej, Medycyny Żywienia i Medycyny Stylu Życia! Od 1997 roku zapewniamy najwyższe standardy jakości, komfort, bezpieczeństwo.i dyskrecję. Stosując w naszych klinikach zintegrowane, spersonalizowane, holistyczne podejście, zwiększamy bezpieczeństwo i efektywność leczenia chorób. Zapewniamy zdrowie, dobry wygląd i doskonałe samopoczucie.

WIEMY JAK ZABEZPIECZYĆ ZDROWIE I DŁUGOWIECZNOŚĆ

Lekarze CM VIMED z największą troską dbają o zdrowie i wygląd naszych pacjentów.

Nasi lekarze to doświadczeni eksperci w stosowaniu personalizowanej medycyny stylu życia, medycyny funkcjonalnej i najnowszych technologii. Dzięki personalizacji i synergii osiągają rewelacyjne efekty w zapobieganiu i leczeniu wielu dolegliwości oraz chorób przewlekłych.

Leczenie nadwagi i otyłości

Odchudzanie kobiet

Odchudzanie mężczyzn

Zmagasz się z nadmiarem kilogramów? Już ponad 70 proc. dorosłej populacji w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. Dzięki naszej metodologii dzisiaj każdy może schudnąć.

Odchudzanie dzieci i młodzieży

Czy Twoje dziecko waży więcej niż jego rówieśnicy? Nie może skutecznie zrzucić zbędnych kilogramów? Wybierz terapię odchudzającą, w której plan odchudzania będzie dobrany idealnie do fenotypu Twojego dziecka.

Leczenie uporczywej nadwagi i otyłości

Wykorzystaj Terapię Ketogeniczną w leczeniu opornej nadwagi lub otyłością. Terapię wykorzystującą mechanizm ketozy stosujemy także wspomagająco w leczeniu szeregu chorób o podłożu zapalnym i zaburzeń metabolicznych.

Zespół metaboliczny – otyłość brzuszna - sylwetka jabłka

Zespół metaboliczny - charakterystyczna sylwetka gruszki z dużym brzuchem - otyłością brzuszną Prowadzi do poważnych zaburzeń zdrowotnych tj. Nadciśnienie, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca typu 2, zawał serca czy udar mózgu.Otyłość znika całkowicie i bezpowrotnie w ciągu kilku miesięcy.

Obrzęk lipidowy - grube uda - sylwetka gruszki - Lipodemia

Masz sylwetkę typu gruszka? Odkąd pamiętasz zmagasz się z problemem grubych ud nieproporcjonalnych do reszty Twojej figury? Dysponujemy skuteczną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na udach.Pomożemy także wtedy, gdy jest to obrzęk lipidowy - lipodemia, czyli poważna choroba tkanki tłuszczowej, która zaczyna się niepozornie.

Leczenie chorób cywilizacyjnych

Cukrzyca

Jeżeli od długiego czasu zmagasz się z cukrzycą typu 2, masz prawo uważać, że to choroba nieuleczalna. Spróbuj zmienić podejście: nie lecz objawów, a zastosuj leczenie przyczynowe.

Choroby jelit i przewodu pokarmowego

Nienaturalnie wzdęty brzuch, ból, zaparcia, nudności, biegunki, krwawienia z przewodu pokarmowego i strach przed spożyciem każdego posiłku. Jeżeli masz już dość błędnych diagnoz, leków, które nie działają, spróbuj czegoś nowego.

Łuszczyca, Atopowe Zapalenie Skóry - AZS

Jeżeli od dawna zmagasz się z łuszczycą, AZS (Atopowe Zapalenie Skóry) masz prawo wierzyć, że nic się z tym nie da zrobić. Jednak daj sobie szansę i skorzystaj z innowacyjnej terapii łuszczycy i AZS.

Hashimoto i inne choroby tarczycy

Zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność i nadczynność tarczycy, mogą wywołać stres, a także zaburzenia autoimmunologiczne. Nadczynność, niedoczynność i stany zapalne w tym choroba Hashimoto są spowodowane między innymi właśnie przewlekłym stanem zapalnym.

Migrena

Cierpisz na wyjątkowo silne bóle głowy? Odczuwasz nadwrażliwość na światło, zapach lub dźwięk? Drętwienie różnych części ciała, męczą Cię nudności? To objawy migreny, którą możemy skutecznie wyleczyć.

Depresja i stany depresyjne

Czy czujesz czasem, że brak Ci sił do życia? Ogarnia Cię smutek, apatia, rozdrażnienie i nie masz ochoty na kontakty towarzyskie, czujesz niepokój, masz osłabioną koncentrację i ciągle odczuwasz zmęczenie? Stany depresyjne mogą być związane z zaburzeniami odżywiania.

Leczenie po zabiegach chirurgicznych

Planujesz zabiegi medycyny estetycznej, drobny zabieg chirurgicznego czy poważną operację? Przygotuj się odpowiednio a unikniesz wielu komplikacji. Zapewnij sobie szybką rekonwalescencję poprzez odpowiednie wzmocnienie organizmu!


Choroby układu nerwowego

Alzheimer i Parkinson to postępujące, degeneracyjne choroby układu nerwowego. Dochodzi do uszkodzenia i utraty komórek w mózgu, co wywołuje szereg objawów uszkodzeń neurologicznych.Eliminacja stanu zapalnego tkanki nerwowej może powstrzymać rozwój choroby.

Choroby sercowo naczyniowe - nadciśnienie, miażdżyca

Nadciśnienie, choroby układu żylnego i choroba wieńcowa stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Specjaliści Centrum Medycznego VIMED opracowali wysoce skuteczny program terapeutyczny, który pozwala zregenerować układ krwionośny.

Choroby nowotworowe

W leczeniu chorób nowotworowych wspomaganie postępowania konwencjonalnego leczeniem dietetycznym staje się powoli standardem we współczesnej onkologii. Dowody wskazują, że w większości przypadków, przewlekły stan zapalny poprzedza powstanie guz, a postępująca choroba prowadzi do niedożywienia i wyniszczenia organizmu.

Choroby spektrum autyzmu

Coraz więcej dzieci na całym świecie zapada na choroby spektrum autyzmu i ADHD ! Mówi się, że to choroby niedożywionego mózgu.Postępowanie żywieniowe skojarzone zzabiegami ułatwiającymi dowóz tlenu do mózgu daje bardzo dobre rezultaty.

Reumatoidalne Zapalenie Stawów i osteoporoza

Zrównoważona dieta, bogata w witaminy, minerały i substancje wzmacniające jest najważniejszym elementem w walce z reumatoidalnym zapaleniem stawów i osteoporozą.Zabiegi wspomagające zwalczanie stanów zapalnych przynoszą niemal natychmiastową ulgę

Stwardnienie rozsiane SM

Stwardnienie rozsiane SM to postępująca, degeneracyjna choroba układu nerwowego. Dochodzi do uszkodzenia i zaniku komórek w mózgu, co wywołuje szereg objawów uszkodzeń neurologicznych.Nasze doświadczenia pokazują, że można te procesy degeneracyjne znacznie spowolnić a często nawet powstrzymać.

Męskie problemy - przerost prostaty i inne

Granica między przerostem prostaty a nowotworem jest bardzo cienka. Dlatego tak ważne jest aby nie bagatelizować żadnych objawów, które mogą świadczyć o ryzyku rozrostu gruczołu krokowego. Wczesna eliminacja przewlekłego stanu zapalnego może uratować wielu mężczyzn przed chorobą, która odbiera im męskość i radość życia.

Choroby kobiece

Od 10 do 15% kobiet w okresie reprodukcyjnym cierpi na zespół policystycznych jajników. Zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS), który rozwija się na podłożu przewlekłego stanu zapalnego jest najczęstszym zaburzeniem hormonalnym u kobiet w wieku rozrodczym, a także najczęstszą przyczyną niepłodności.

Planowanie dziecka

Będę mamą / Będę tatą

Zaczynacie myśleć o dziecku? Teraz przed Wami stoi ważne zadanie – prawidłowe przygotowanie i poprawa jakości komórek ciała – przed zajściem w ciążę! Powinniście wiedzieć, że jeżeli dołożycie wszelkich starań, Wasze dziecko będzie zdrowe, a Wasze życie pozbawione niepotrzebnych stresów i kosztów związanych z jego leczeniem.To jest także właściwy moment aby zadbać o prawidłową elastyczność skóry, aby uniknąć rozstępów i spękań skóry.

Leczenie niepłodności

Dzięki metodom wspomagającym procesy reprodukcyjne, jesteśmy w stanie pomóc przyszłym rodzicom w osiągnięciu szczęścia jakim jest własne zdrowe potomstwo. Kompleksowa naturalna terapia pozwala skutecznie wyleczyć niepłodność, dlatego jest lepsza niż metody in vitro.

Odżywianie w okresie ciąży

Pamiętaj, że pokarmy, które przyjmujesz w czasie ciąży są również pokarmami, którymi odżywia się Twoje dziecko. Dlatego kluczowa jest odpowiednia dieta, która nie wywołuje i nie podtrzymuje stanu zapalnego! Terapia Fenotypowa, to nowoczesny i sprawdzony sposób na zdrowie w czasie ciąży i zdrowe dziecko!

Odżywianie dziecka i matki

Bądź odpowiedzialną mamą, Uchroń swoje dziecko przed chorobami wieku dziecięcego. Wszystko to, co przyjmuje Twój organizm wraz z pokarmem jaki spożywasz ma wpływ na jakość Twojego mleka, którym karmisz swoje dziecko!

Zadbaj o siebie po porodzie

Odzyskaj dawną sylwetkę! Nabierz sił i energii! Indywidualnie dopasowana Dieta Fenotypowa ustalona na podstawie badania nietolerancji pokarmowej pomoże Ci się pozbyć niechcianych kilogramów i dostarczyć niezbędnych substancji odżywczych.Nowoczesne zabiegi pomogą ujędrnić skórę i przywrócić jej stan sprzed ciąży.

Podaruj zdrowie dziecku

Odmładzanie i rewitalizacja organizmu od środka

Program piękne ciało

Możesz zawsze wyglądać młodo i być w dobrej kondycji. Zabiegi Medycyny Fizykalnej są dla wszystkich, którzy pragną aktywnie zapobiegać i opóźniać występowanie naturalnych procesów degeneracyjnych, poprawić wygląd sylwetki, pozbyć się zbędnych kilogramów i odzyskać siły witalne!

Program wiecznie młodzi

Marzysz o zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu? Stosujesz kremy i maseczki, które nie dają oczekiwanych rezultatów? Zaczynasz myśleć o chirurgii plastycznej? Jeśli tak, to przestań! Najpierw dowiedz się, jak z oznakami starzenia można walczyć naturalnie!

Program rewitalizacji

Czasu nie da się cofnąć, ale można go spowolnić. Poznając organizm możesz walczyć z jego dolegliwościami! Terapia Fenotypowa to seria specjalistycznych badań diagnostycznych, zabiegów i wdrażania zmian nawyków żywieniowych.

Program zdrowa jesień

Straciłeś witalność i radość z życia? Zwykłe przeziębienie ciągnie się w nieskończoność? A choroby przewlekłe, na które cierpisz dokuczają Ci bardziej niż zwykle? To znak, że Twój organizm potrzebuje zmian!

Programy zwiększania wydajności dla sportowców

Skuteczny trening i właściwe odżywianie - zgodne z genami

Chcesz osiągnąć lepsze wyniki w sporcie? Zależy Ci na zoptymalizowaniu swojej diety? Upewnij się czy masz predyspozycję do sportów wytrzymałościowych czy raczej do siłowych! Analiza ponad 52 genów określa Twoje wrodzone predyspozycje, a co za tym idzie pozwala odpowiednio pokierować Twoją karierą sportową!

Skuteczna regeneracja po wysiłku

Zapewnij rehabilitację wszystkich komórek ciała po intensywnym treningu. VacuIono to nowoczesny zabieg dla osób żyjących w miastach oraz uprawiających sport! Likwiduje obrzęki oraz ułatwia odprowadzenie skumulowanych metabolitów komórkowych jak kwas mlekowy, przyspiesza regenerację, wspomaga detoksykację organizmu – odżywienie, dotlenienie i oczyszczanie wszystkich komórek ciała.

Program zwiększenia wydolności organizmu

Każdy kto zajmuje się sportem ma świadomość, że zwiększanie możliwości środkami dopingującymi może nie tylko zaszkodzić karierze, ale też bardzo źle wpływa na zdrowie. Okazuje się , że jest naturalny środek, który jest zarówno legalny, jak i korzystnie wpływa na organizm. Jest nim czysty tlen.


Medycyna sportowa - wróć do gry po kontuzji

Urazy tkanek miękkich są częstym problemem w medycynie sportowej. Główny koszt związany z kontuzją to czas, potrzebny na powrót do zdrowia i możliwości kontynuowania treningu. Tlenoterapia hiperbaryczna – unikalna terapia zwiększająca dowóz tlenu do komórek – to idealne rozwiązanie, gdyż przyspiesza leczenie urazów, gojenie się ran i skraca czas powrotu do treningów.

Detox profilaktyczny - Medical City Detox

Młodzi, zdrowi i aktywni ludzie, coraz częściej wyglądają źle z powodu stresu oksydacyjnego. Szare twarze pokryte pryszczami, zamaskowanymi starannym makijażem. Zniszczona cera, słabe włosy, kruche paznokcie, podkrążone oczy, świadczą o tym, że także ich narządy wewnętrzne, nie są już w pełni sprawne.Możemy pomóc w pełnej regeneracji organizmu na poziomie komórkowym.

Przygotowanie do zawodów - kondycja na medal

Możesz poprawić swoje osiągnięcia sportowe i zredukować czas na regenerację organizmu dzięki nowoczesnej medycynie fizykalnej. Michel Phelps, Tiger Woods czy Novak Djokovic od lat stosują ją do osiągnięcia najlepszych wyników sportowych. Tlenoterapia Hiperbaryczna, czyli oddychanie czystym tlenem w specjalnej komorze hiperbarycznej.

Nowoczesne zabiegi medycyny komórkowej

Tlenoterapia hiperbaryczna - HBOT komfort

Tlenoterapia hiperbaryczna to nowoczesna i skuteczna metoda stosowana powszechnie na całym świecie. Dzięki niej bezbolesne i bezinwazyjne leczenie wielu przewlekłych schorzeń jest całkowicie możliwe. Tlenoterapia hiperbarycza to działanie czystego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, w specjalnej komorze ciśnieniowej, tzw. komorze hiperbarycznej.

Zabiegi wspomagające układ limfatyczny i krwionośny

Układ limfatyczny funkcjonuje jak układ krążenia z tym, że rolę “serca” odgrywa tkanka mięśniowa i tkanka łączna. Jakość tkanki łącznej jest miarą wieku biologicznego organizmu – jeśli jest zbyt słaba, toksyny zamiast wędrować do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki – głównie układu endokrynologicznego, powodując przewlekły stan zapalny i przyczyniając się do rozwoju szeregu nawet najpoważniejszych chorób z autoagresji oraz chorób nowotworowych.

Medyczna Hydrokolonoterapia

Medyczna Hydrokolonoterapia to nowoczesny, higieniczny zabieg usprawniający funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Polega na irygacji czyli przepłukiwaniu jelita grubego przy pomocy specjalistycznej aparatury. Hydrokolonoterapia pomaga przywrócić prawidłowe funkcje tego niezwykle ważnego narządu.

CENTRUM SPERSONALIZOWANEJ

TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej (HBOT) coraz częściej wykracza poza zastosowania w medycynie ratunkowej. Stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza, może przynieść wymierne korzyści w leczeniu wielu chorób o przewlekłym charakterze. CM VIMED oferuje wsparcie merytoryczne dietetyków klinicznych i lekarzy posiadających wiedzę i doświadczenie w stosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej.

ZAAWANSOWANA DIAGNOSTYKA

Testy na nietolerancje pokarmowe

Przyczyną dolegliwości przewodu pokarmowego może być alergia pokarmowa lub nietolerancja pokarmowa. W diagnostyce stosuje się testy alergiczne, a dokładniej cytotoksyczne testy na nietolerancje pokarmowe. Test nietolerancji pokarmowej bada niepożądane reakcje na pokarm, zaś cena testu na nietolerancje pokarmowe zależy od ilości badanych produktów.

Zobacz więcej

Badania genetyczne

Badania genetyczne – powszechnie znane jako testy DNA – to zaawansowane narzędzie diagnostyczne w przypadku chorób przewlekłych i cywilizacyjnych. Wyniki badań genetycznych dają nam informacje w postaci szczegółowego raportu o stanie zdrowia, mocnych i słabych stronach organizmu oraz predyspozycji do występowania określonych chorób cywilizacyjnych.

Zobacz więcej

Wspomaganie odchudzania

Jak szybko schudnąć

Szukając sposobu na szybkie odchudzanie, często dajemy się złapać w pułapkę modnych, lecz nie zawsze zdrowych internetowych diet: “Jak schudnąć 10 kg w miesiąc”. Tymczasem istnieje bezpieczny sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, czyli skuteczne odchudzanie medyczne, takie jak Terapia Ketogeniczna.

Zobacz więcej

Oczyszczanie wątroby

Utrzymujący się w organizmie stan zapalny, spowodowany nietolerancja pokarmową oraz nagromadzeniem toksyn, przyczynia się do rozwoju wielu chorób przewlekłych. Jak oczyścić organizm? Tutaj najskuteczniejsza okazuje się medyczna procedura oczyszczania wątroby – Medical City Detox – której towarzyszy hydrokolonoterapia (płukanie jelita grubego).

Zobacz więcej

Atopowe Zapalenie Skóry i Łuszczyca

Łuszczyca jest coraz częstszym problemem dorosłych i dzieci, zaś leczenie łuszczycy nastręcza wielu problemów. O ile łuszczyca skóry głowy czy łuszczyca paznokci – choć dokuczliwe, nie zagrażają życiu, o tyle łuszczycowe zapalenie stawów ŁZS, które rozwija się u 40 proc. pacjentów chorych na łuszczycę skóry, może w skrajnych przypadkach grozić nawet kalectwem.

Zobacz więcej

Zespół jelita drażliwego

Choroby jelita grubego – takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna czy zespół jelita drażliwego – wymagają właściwego i skutecznego leczenia, ponieważ działania terapeutyczne polegające jedynie na łagodzeniu objawów mogą skutkować rozwojem choroby i zagrażających życiu komplikacji.

Zobacz więcej

Wypadanie włosów i łysienie plackowate

Skuteczne leczenie łysienia jest w stanie zapewnić wyłącznie specjalista trycholog. Klinika Trychologii VIMED w Warszawie zapewnia kompleksowe terapie trychologiczne z wykorzystaniem mezoterapii igłowej skóry głowy z osoczem bogatopłytkowym i koktajlami witaminowo-mineralnymi oraz najnowocześniejszego miękkiego lasera LLLT.

Zobacz więcej

Aktualności

Od roku 1997 Centrum Medyczne VIMED otworzyło drogę do zdrowego i długiego życia dziesiątkom tysięcy zadowolonych pacjentów.

9 czerwca 2020

Campbell był w Polsce tylko jeden raz! Wizyta w klinice VIMED – wspomnienia!

Zbliża się dzień, w którym warto zadbać o tę osobę najbliższą z bliskich. Matka jest tylko jedna! W tym szczególnym roku pandemii zapewnij swojej Mamie maksymalną ochronę: zdrowie i bezpieczeństwo.
1 czerwca 2020
zdrowie dzieci

Zdrowie – Najlepszy, najcenniejszy prezent dla Twojego dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas. Często zastanawiamy się, jaki prezent najbardziej ucieszy nasze dzieci czy wnuki: modny elektroniczny gadżet, najnowszy model smartfona, wypasiony rower. Co kupić naszemu dziecku – drona z kamerą, konsolę do gier czy tablet? Jesteśmy gotowi ponieść naprawdę duże koszty, często przeznaczając na to środki z funduszu 500+, by zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka.
22 maja 2020

Podaruj wyjątkowy prezent
na Dzień Matki

Zbliża się dzień, w którym warto zadbać o tę osobę najbliższą z bliskich. Matka jest tylko jedna! W tym szczególnym roku pandemii zapewnij swojej Mamie maksymalną ochronę: zdrowie i bezpieczeństwo.
24 kwietnia 2020

Jak Ula Radwańska wzmacnia swój układ odpornościowy? Jak walczy z wirusami razem z kliniką VIMED?

Sprawdź, jak Ula Radwańska wspomaga swój układ odpornościowy i układ oddechowy. Wyjątkowy program rehabilitacji układu limfatycznego i mikrokrążenia.
21 kwietnia 2020

Jak możemy wzmocnić nasz układ odpornościowy dzięki diecie roślinnej?

Personalizowana, Funkcjonalna, Medycyna Stylu Życia. Koronawirus 2019-nCoV a układ odpornościowy - terapia przeciwwirusowa IMMUN BOOST w profilaktyce chorób wirusowych, bakteryjnych i nowotworowych w klinice VIMED