Historia Małgorzaty – 32 lat | VIMED

Historia Małgorzaty – 32 lat

20 kg w 4 miesiące

Strzałka wagi, która poprzednio bezlitośnie wskazywała 84 kg, teraz zatrzymuje się przy liczbie 63… Próbowałam zrzucać wagę powoli – nie więcej niż 5 kg. na miesiąc. Przez 4 miesiące pozbyłam się ponad 20 kg.

Rezygnacja z niektórych produktów – to nie taka już wielka strata. Przecież w zamian dostajesz zdrowie i zgrabniejszą sylwetkę.

32-letnia lekarka pani Małgorzata przyszła do Ośrodka głównie z powodu… zdrowia. Dowiedziała się, że jest chora na cukrzycę typu II, czyli tę jej odmianę , której przyczyną jest niewłaściwe żywienie.

Zrozumiałam, że leki będę musiała przyjmować przez całe życie, uszkodzenia wątroby oraz nerek są wcześniej lub później nieuniknione, a tego nie chciałam.

W Ośrodku zalecono wykonanie testu oraz oczyszczenie jelit. Efekt był szybki i zauważalny: po oczyszczeniu jelit nie dokuczała wieczna chęć jedzenia, wypiękniała skóra twarzy, zaczęła spadać waga.

Panią doktor nauczyła się zasad prawidłowego żywienia: nie mieszać owoców z warzywami, węglowodanów z białkiem, przyzwyczaiła się do używania oleju z pestek winogron (inny się nie nadawał).

„Okazało się, że mogę obejść się bez mleka i sera, nawet zrezygnować ze swoich ulubionych ogórków i kapusty. Dzisiaj żyję bez kawy (piję herbatę), lecz i bez leków na nadciśnienie!

Znalazły się siły, by wejść bez odpoczynku na ósme piętro… dogonić autobus bez napadu duszności. Strzałka wagi, która poprzednio bezlitośnie wskazywała 84 kg., teraz zatrzymuje się przy liczbie 63… Wagę starałam się zrzucać powoli – nie więcej niż 5 kg. na miesiąc. Przez 4 miesiące pozbyłam się ponad 20 kg.

Gdy się dobrze zastanowić, to rezygnacja z niektórych produktów – to nie taka już wielka strata. Przecież w zamian dostajesz zdrowie i zgrabniejszą sylwetkę. Jeśli zacznę jeść to, czego mi się nie zaleca, wrócą nie tylko zbędne kilogramy, ale i choroba. Gdy postanowisz przestrzegać zasad zdrowego żywienia tylko częściowo, a potem powrócić do poprzednich przyzwyczajeń, to lepiej nie zaczynaj. Bo jeżeli się zaczęło, to trzeba przestrzegać tych zasad w całej rozciągłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *