Międzynarodowy dzień walki z depresją | VIMED

Międzynarodowy dzień walki z depresją

Jak pozbyć się pasożytów

Czy czujesz czasem, że brak Ci sił do życia? A może ktoś z Twoich bliskich jest apatyczny, rozdrażniony i trudno się z nim porozumieć? Przyczyny tych objawów mogą być różne od predyspozycji genetycznych, poprzez zaburzenia neuroprzekaźników, aż po… niewłaściwą dietę. Zanim podejmiesz decyzję o leczeniu farmakologicznym, sprawdź, czy nie wystarczy kilka zmian w stylu życia, by odzyskać utracone siły i energię.

Najnowsze badania nie pozostawią wątpliwości: to, co jemy, ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale i na nastrój. Zdaniem lekarzy aż 60-70% objawów uważanych za psychosomatyczne związanych jest z nierozpoznaną alergią pokarmową. Okazuje się, że nawet niewielka ilość substancji alergizujących może być powodem przewlekłego zmęczenia, obniżenia nastroju, drażliwości, apatii, zaburzeń snu, niepokoju.

Badania na ten temat przeprowadził m.in. psycholog Paul S. Marschall. Obserwacje, którymi objął pacjentów ze zdiagnozowaną alergią, doprowadziły go do wniosku, że aż 69% takich osób odczuwa większą drażliwość, kiedy objawy alergii się nasilają, 63% czuje większe zmęczenie, 41% cierpi na zaburzenia snu, a 31% ma obniżony nastrój. Dr Marshall stwierdził ponadto, że osoby z alergią są dwa do trzech razy bardziej podatne na wystąpienie depresji niż osoby zdrowe, alergia bowiem nie tyle powoduje depresję, co stwarza warunki do jej rozwoju.

Jak zatem się bronić? Jeśli obserwujesz u siebie jakiekolwiek symptomy opóźnionej alergii pokarmowej, np. przewlekłe zmęczenie, obniżenie nastroju, drażliwość, apatię, zaburzenia snu, niepokój, sprawdź, czy przyczyną tego nie jest coś, co jesz. Pomoże Ci w tym specjalne badanie opóźnionej alergii pokarmowej test Kod Metaboliczny, który ujawnia ukryte destrukcyjne oddziaływania produktów spożywczych na organizm.

Wykonanie takiego testu to jedyny sposób na dopasowanie pożywienia do niepowtarzalnych możliwości Twojego organizmu. Umożliwia on opracowanie i wdrożenie odpowiednio zbilansowanej diety fenotypowej bez produktów, które Ci szkodzą, a wyłącznie z takimi, które w zgodzie z Twoim organizmem dostarczą mi niezbędnych witamin i składników mineralnych, znacząco odciążą Twój układ odpornościowy, pomogą wyciszyć chroniczny proces zapalny i zapobiec wystąpieniu uporczywych objawów depresyjnych.

Dowiedz się, co jest dla Ciebie pokarmem, a co trucizną!

Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *