Po wielu latach znalazłam rozwiązanie - Jak Pani Joanna poradziła sobie z problemami skórnymi | VIMED

Po wielu latach znalazłam rozwiązanie – Jak Pani Joanna poradziła sobie z problemami skórnymi

Problemy skórnePani Joanna pojawiła się na konsultacji dietetycznej pierwszy krok w ICM Vimed, ponieważ od wielu lat boryka się z problemami skórnymi oraz zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego. Po wprowadzaniu na własną rękę diety bezglutenowej i wstępnie dobrej reakcji organizmu na te zmiany, postanowiła oprzeć swoją dietę na profesjonalnym narzędziu diagnostycznym, czyli teście na nietolerancje pokarmowe. Taki też był pierwszy krok jaki podjęłyśmy w terapii fenotypowej – test Kod Metaboliczny 200 oraz rozszerzone badania krwi. Na podstawie wyników badań diagnostycznych Pani Joanna wyeliminowała produkty, które były źle tolerowane przez jej organizm. Wspólnie skorygowałyśmy również jej dotychczasową dietę pod względem wartości odżywczych.

Ponieważ zaburzenia wchłaniania doprowadziły do niedożywienia organizmu, należało najpierw usprawnić pracę przewodu pokarmowego. W tym celu pacjentka została poddana zabiegom, które regenerują wątrobę i jednocześnie wspomagają odbudowę flory bakteryjnej. W ramach terapii wykonane zostały zabiegi hydrokolonoterapii. podczas których udało się oczyścić jelito ze znacznej ilości drożdżaków z rodziny candida (rodzaj grzybów patogennych zasiedlających przewód pokarmowy). Następnie, kiedy układ pokarmowy został zregenerowany można było przystąpić do uzupełnienia niedoborów pokarmowych. W tym celu niezbędne okazało się wprowadzenie suplementacji, ponieważ z powodu długotrwałych zaburzeń wchłaniania u pacjentki widoczne były objawy silnych niedoborów.

Zabiegi te, w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą, zaowocowały uregulowaniem wypróżnień oraz likwidacją wzdęć.

Po zakończeniu pełnego cyklu programu regeneracji wątroby Pacjentka poczuła więcej energii, dzięki usprawnieniu szlaków metabolicznych poprawił się poziom odżywienia organizmu. Widać też poprawę kondycji skóry.

Kolejnym etapem była seria zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Błyskawicznie ustąpiły uporczywe bóle głowy i wyraźnie polepszyła się kondycja skóry. Dodatkowo zabiegi w komorze hiperbarycznej dały pani Joannie uczucie odprężenia, co było dla niej bardzo ważne, ponieważ pacjentka ma pracę, w której dużo podróżuje, dosłownie żyje na walizkach, a stres towarzyszy jej codziennie. To właśnie stres przyczynił się w dużej mierze do problemów zdrowotnych pani Joanny. Szczęśliwie terapia fenotypowa łagodzi skutki takiego trybu życia i pozwala zregenerować organizm.

W celu utrzymania dobrego wyglądu i samopoczucia pani Joanna już zaplanowała kolejną serię komór hiperbarycznych. W najbliższej przyszłości będziemy stopniowo rozbudowywać dietę o produkty, które aktualnie na jakiś czas muszą być wyeliminowane.

Podziwiam panią Joannę za determinację i wytrwałość. Praca z nią to sama przyjemność, a efekty tej pracy są największym motywatorem do dalszego działania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *