Tube diet, najbardziej skuteczna terapia odchudzająca | VIMED

Tube diet, najbardziej skuteczna terapia odchudzająca

Tube Diet

Myślisz, że terapia odchudzająca zawsze musi wiązać się z dużym wysiłkiem? Potrzebujesz kilku miesięcy aby zobaczyć efekty? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Nie musi tak być! Jest metoda, która pozwala schudnąć 7-10% masy ciała w ciągu 10 dni! To nie błąd w druku- naprawdę możesz szybko schudnąć! Przedstawiamy najskuteczniejszą terapię odchudzającą – Terapię Ketogeniczną Tube Diet!

Trochę Historii?

Metoda ta została opracowana w latach 80-tych przez profesora chirurgii ogólnej Gianfranco Cappello z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Następnie rozpowszechniła się na cały świat, stając się najbardziej popularną dietą w USA w 2012r, pomagając setkom tysięcy osób powrót do wymarzonej sylwetki. W Polsce, jedyną placówką mającą duże doświadczenie w stosowaniu tej terapii jest Centrum Medyczne VIMED.

Jak to działa?

Gdy normalnie się odżywiamy, źródłem energii dla naszych komórek jest glukoza pochodząca z żywności zawierającej węglowodany. Natomiast gdy nie spożywamy węglowodanów, organizm będzie czerpał energię z zmagazynowanego tłuszczu. Ten właśnie proces wykorzystywany jest podczas terapii. W organizmie wytwarza się krótkotrwały stan ketozy, podczas którego głównym źródłem energii dla naszych komórek nie jest glukoza a tłuszcz. Dzięki temu efektem terapii jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej, bez wpływu na tkankę beztłuszczową- czyli np. mięśnie.

Szybkie, mądre
i bezpieczne odchudzanie


W Centrum Medycznym VIMED już pomogliśmy bezpiecznie zrzucić nadwagę dziesiątkom tysięcy pacjentów!

Czas start!

Szybkie odchudzanie

Terapia trwa zazwyczaj 10 dni podczas których następuje stopniowy spadek masy ciała, odczuwalny już po kilku dniach. Zaczyna się od założenia cieniutkiej rurki- sondy nosowo-żołądkowej przez doświadczonego lekarza. Przez kolejne dni, przy pomocy specjalnej pompy, przez sondę jest podawany preparat składający się z białka oraz witamin i składników mineralnych. Jego podawanie następuje nieprzerwanie przez 24h/dobę, dzięki czemu nie odczuwa się głodu.

Podczas terapii zabronione jest spożywanie czegokolwiek, aby nie zaburzyć całego procesu. Zaleca się natomiast picie dużej ilości wody lub herbaty, po to by uniknąć zakwaszenia organizmu nadmiarem ciał ketonowych. Pacjent, w odpowiedniej torbie cały czas ma przy sobie worek z „jedzeniem” oraz pompę, a więc nie zaburza to codziennego funkcjonowania i pozwala normalnie wychodzić z domu i pracować. Po wyznaczonym czasie lekarz wyciąga sondę, co zapoczątkowuje proces wyjścia ze stanu „głodzenia”. Dietetyk uczy w jaki sposób rozpocząć ponowne odżywianie się tak, aby jeszcze wzmocnić osiągnięty spadku masy ciała. Efekty terapii ocenia się na podstawie zmian tkanki tłuszczowej mierzonej badaniem składu ciała BIA zarówno przed rozpoczęciem terapii jak i na jej końcu.

Bezpieczeństwo, przede wszystkim?

Zanim rozpocznie się całą terapię, niezbędna jest dogłębna ocena stanu zdrowia. Dopiero po zapoznaniu się z wynikami badań lekarz dokonuje kwalifikacji do terapii ketogenicznej oraz później czuwa nad jej przebiegiem. Gwarantuje to bezpieczeństwo i sukces terapii. Terapia ta wyklucza niebezpieczne zabiegi chirurgiczne. A dzięki temu, że trwa krótko nie zaburza prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedynie nie mogą korzystać z tej metody osoby młode, z chorobami nerek oraz alergią na białka mleka krowiego.

Dla kogo? .

 • Opracowano tą metodę z myślą o osobach otyłych, z nadwagą oraz z obrzękiem lipidowym. Jest również dla tych osób, u których tradycyjne metody odchudzania zawodzą.
 • Dla osób które chcą pozbyć się tłuszczu z miejsc z których najtrudniej ją usunąć- brzucha, ud, pośladków.
 • Jest to alternatywna metoda do terapii bariatrycznej. Pozwala w bezinwazyjny sposób schudnąć bardzo dużo, bez narażenia się na inwazyjne zabiegi chirurgiczne oraz niebezpieczeństwo wynikające z resekcji żołądka lub jelita.
 • Metoda ta jest z powodzeniem stosowana u osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów przed ważnym wydarzeniem np. ślubem. Często korzystają z tej metody panny młode, które w szybkim czasie potrzebują wymodelować sylwetkę.
 • Terapię tą stosuje się z sukcesem u osób, które muszą szybko schudnąć przed operacją lub w celu odciążenia układu kostnego i kręgosłupa. Jest to dla nich jedyne wyjście, aby móc się poddać ratującej życie operacji oraz zlikwidować nadmierny ból.
 • Efekty terapii są zauważalne natychmiast co skutecznie motywuje do dalszej walki o zgrabną sylwetkę. Często więc jest stosowana przez osoby, które są zmęczone nieefektywnymi terapiami odchudzającymi. Osoby te po terapii ketogenicznej są tak zadowolone z efektu, że z przyjemnością zmieniają swoje nawyki żywieniowe, wprowadzają dodatkową aktywność fizyczną i zapominają o nadmiarze kilogramów.

Szybkie odchudzanie

Spektakularne efekty

W 2012w magazynie Nutrition & Metabolism został opublikowany artykuł w którym profesor Gianfranco Cappello podsumowuje swoje obserwacje 19 000 pacjentów leczonych z otyłości terapią ketogeniczną. Wyniki wskazują na szybki spadek masy ciała wynoszący nawet 10% wyjściowej masy ciała. Nie zaobserwowano natomiast żadnych skutków ubocznych. Pacjenci po roku od terapii utrzymywali nadal zmniejszoną masę ciała.

Terapia ketogeniczna to szybka, bezpieczna metoda obniżenia masy ciała bez ryzyka, powikłań i bólu!

Szybkie, mądre
i bezpieczne odchudzanie


W Centrum Medycznym VIMED już pomogliśmy bezpiecznie zrzucić nadwagę dziesiątkom tysięcy pacjentów!

2 Komentarze

 1. Malgorza pisze:

  Witam
  Mam pytanko dotyczące diety tubę diet interesuje mnie cena,i czy mogę stosować ta dietę za granica jak to będzie wyglądać w tej kwesti czy muszę być w Warszawie.
  Przeszłam już u Państwa badania i dietę która rozpoczęłam w zeszłym roku,zgubiłam upragnione kg ale po czasie bm się zwiększyło,i brzuch został.
  Proszę o odp jakie badania musiała bym wykonać żeby rozpocząć dietę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *