Prawdziwa ulga po 30 latach choroby jelit. Historia Pani Teresy | VIMED

Prawdziwa ulga po 30 latach choroby jelit. Historia Pani Teresy

Choroby jelitPani Teresa (58 lat) trafiła do naszej kliniki dokładnie rok temu. Jej głównym celem, jak twierdziła, było zredukowanie masy ciała, która w ostatnich latach systematycznie wzrastała. Podczas pierwszego spotkania w naszej klinice, po przeprowadzeniu z pacjentką szczegółowego wywiadu okazało się, że pani Teresa poza nadwagą od 30 lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Leczona bez efektu przez wielu lekarzy różnych specjalności, już dawno porzuciła nadzieję, że jej jelita kiedykolwiek wrócą do dobrej kondycji. Od razu zaproponowałam pani Teresie terapię fenotypową, której celem byłoby nie tylko zredukowanie masy ciała ale również zadbanie o poprawę kondycji jelita. Jakość życia pacjentów z zapalnymi chorobami jelit jest zwykle bardzo niska. Stale utrzymujące się dolegliwości bólowe i nieregularne wypróżnienia utrudniają normalne, codzienne funkcjonowanie i tak też było u tej pacjentki.

Z czasem okresy remisji choroby u pani Teresy były coraz krótsze i coraz częściej pojawiały się zaostrzenia, które uniemożliwiały jej prowadzenie normalnego życia. Pierwszym elementem Terapii Fenotypowej jaki zaproponowałam pani Teresie było przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, w tym badania morfologiczne i biochemiczne krwi, testu nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200 oraz badania USG. Po wykonaniu badań okazało się, że u pani Teresy występują liczne nietolerancje pokarmowe, które powodują, że systematycznie pogarsza się kondycja jelit. W efekcie od lat występują zaburzenia wchłaniania, co skutkuje zaburzeniami metabolicznymi i niekontrolowanym przyrostem masy ciała. W ramach terapii, pani Teresa przeszła serię zabiegów VacuIono, które usprawniły pracę układu limfatycznego, poprawiły ukrwienie i odżywienie jelit a tym samym przyczyniły się do przyspieszenia procesów ich regeneracji.

Jednocześnie pani Teresa wprowadziła w życie plan żywieniowy uwzględniający wykluczenia produktów nietolerowanych przez jej organizm. Wykorzystanie synergii jednoczesnego działania zabiegów i odpowiednio dobranej diety spowodowały, że już w pierwszym miesiącu terapii efekty były znakomite. Pacjentka schudła 3 kg, zniknęły męczące ją wzdęcia i dyskomfort, który odczuwała po zjedzeniu większości posiłków. Po trzech miesiącach terapii pani Teresa schudła 8 kg i nie zgłaszała już żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W tym czasie pani Teresa wykonała jeszcze 2 serie zabiegów VacuIono, po których pozbyła się dodatkowo obrzęków wokół kostek oraz nieestetycznych pajączków na nogach.

W ciągu roku od rozpoczęcia terapii pani Teresa nie miała ani jednego zaostrzenia choroby Leśniowskiego-Crohna, które przed podjęciem Terapii Fenotypowej zwykle pojawiały się 2-3 razy do roku. Stosuje zdrową ale bardzo urozmaiconą dietę. Wspólnie z mężem spełniają w końcu swoje wielkie marzenie o podróżowaniu, ponieważ teraz pani Teresa nie boi się już, że choroba da o sobie znać podczas wyjazdu. Pani Teresa dodatkowo wykonała właśnie test genetyczny DNA 160 Complex, który pozwoli jeszcze lepiej dobrać zalecenia dotyczące stylu życia, aby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby i jak najdłużej utrzymać organizm w bardzo dobrej kondycji. Dzięki kompleksowej terapii fenotypowej pani Teresa może teraz zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata wspólnie z mężem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *