Zamień krowie na... roślinne | VIMED

Zamień krowie na… roślinne

0 Comments

  1. Zuza pisze:

    Zabrakło mi na tej liście mleka orkiszowego, które jest słodkawe ponieważ zawiera naturalne cukry z fermentacji orkiszu, a także jest wzbogacone wapnem z alg morskich. Moje dzieci uwielbiają je! Niektórym w smaku przypomina oryginalna ukraińska chałwę. Polecam! 🙂

  2. Weganka pisze:

    Pyszności! Wszystkie, uwielbiam przede wszystkim kokosowe (byle nie z puszki!). Nie polecam jedynie sojowego (sami Państwo pisali o szkodliwości soi), szczerze odradzam soję w każdej postaci.

  3. magdalena pisze:

    nawet nie wiedziałam, że jest taki wybór w zamiennikach mleka. Super 🙂 Piszą Państwo, że są łatwo przyswajalne i dobrze tolerowane przez nasz organizm, ale mam pytanie czy nie wywołują alergi pokarmowej i można spożywać każdy rodzaj mleka roślinnego?

    • Centrum Medyczne VIMED pisze:

      Mleko roślinne, jak każdy inny produkt spożywczy, może powodować nietolerancję pokarmową. W celu określenia czy dane mleko jest dla nas niewskazane niezbędne jest wykonanie testu na opóźnioną alergię pokarmową. Jeżeli np. wystąpi alergia na migdały wtedy mleko migdałowe również nie jest zalecane.

    • Mari pisze:

      Jest jeszcze więcej! Można zrobić prawie ze wszystkiego mleko. Mi tu brakuje owsianego (moje ulubione) i robiłam też kiedyś z orzechów laskowych i próbowałam z nerkowców 🙂

  4. tomek pisze:

    No wlasnie, najpierw soja straszycie, a teraz jako mleko zachwalacie, tym bardziej, ze to surowa soja.

    A gdzie mleko z quinoia czy prosa, ktore moim zdaniem jest lepsze i batdziej tolerowane.

    Duzo ludzi nie toleruje orzechow, sezamu, nerkowce bomba kaloryczna, migdaly uczulaja. Mlekk ryzowe tez nie jest idealne.

    A dietetycy u Was w ogole odradzaja mleko roslinne i proponuje owsianki na wodzie.

    Mozna sie co raz to bardziej u Was pogubic. W tym co jest dobre, a co zle.

    • Centrum Medyczne VIMED pisze:

      W artykule zamieściliśmy tylko przykłady mlek roślinnych. Mleko z quinoa, prosa, orzechów laskowych, nasion konopi czy orkiszu to również świetna alternatywa dla mleka krowiego. Mleko sojowe ekologiczne (wolne od GMO) i bez dodatku cukru może stanowić element urozmaiconej diety. Owsiankę zalecamy zarówno z wodą jak i mlekiem roślinnym, wszystko zależy od indywidualnej tolerancji pacjenta. Dieta zawsze układana jest zgodnie z indywidualnym fenotypem, dlatego też każdy pacjent ma co innego zalecane przez dietetyka. To co dla jednego jest „lekarstwem” dla drugiego może być „trucizną”.

  5. magdalena pisze:

    Dobrze, że jest internet i ludzie moga sie ze soba komunikować i wymieniać doświadczeniami, dawniej ludzie nie mieli pojecia o czymś takim jak opóźniona alergia pokarmowa i nie wiązali złego samopoczucia z dietą. A tu prosze nad wszystkim można zapanować odpowiednio odżywiając się. Więc prawdą jest słynne stwierdzenie „jesteś tym co jesz”. A co z pozostałymi produktami mlecznymi typu jogurty, kefiry, śmietana, twarożek?

    • Centrum Medyczne VIMED pisze:

      Śmietanę, jogurt czy twarożek również można przygotować z namoczonych i zmiksowanych orzechów, pestek czy ziaren zbóż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *