Przyczyną nadwagi jest niedożywienie! | VIMED

Przyczyną nadwagi jest niedożywienie!

Nadwaga to najczęściej wynik niedożywienia. Najczęściej, mimo ogromnych ilości pokarmu, osoby otyłe są niedożywione na poziomie komórkowym.

Pryzczyną nadwagi jest niedożywienie.

Nadwaga i otyłość to najczęściej wynik niedożywienia

Nadwaga i niedożywienie? Stwierdzenie to brzmi niewiarygodnie, gdyż najczęściej nadwaga kojarzy się nam z osobami, które bardzo dużo jedzą. Tymczasem, pomimo dostarczania ogromnych ilości pokarmu, są oni niedożywieni na poziomie komórkowym.

Żeby to wyjaśnić, trzeba zacząć od przewodu pokarmowego, bo to właśnie od sprawności poszczególnych funkcji układu pokarmowego zależy co stanie się z pokarmem, który wkładasz do ust.

Proces przyswajania składników odżywczych zaczyna się już w ustach

Trawienie zaczyna się już w ustach, gdzie pokarm miesza się ze śliną, potem dopiero trafia do żołądka. Ponieważ nie wszyscy pamiętają, że żołądek nie ma zębów, warto zwrócić uwagę, że powinno się dokładnie przeżuwać każdy kęs pożywienia. Podczas dokładnego rozdrabniania pokarmów i mieszania ze śliną rozpoczyna się proces trawienia.

Jeżeli niezbyt dokładnie przestrzegamy tych zaleceń, to efektywność przyswajania składników odżywczych z pożywienia znacznie się obniży.

Nadwaga może wynikać z nieprawidłowego trawienia w jamie ustnej.
Żołądek wykonuje bardzo ważną pracę, to niezbędny czynnik walce z nadwagą.

Żołądek wykonuje bardzo ważną pracę, ale tu się nie kończy proces odżywiania organizmu

Następny etap procesu odżywiania organizmu odbywa się w żołądku, który przy pomocy tak zwanych “soków żołądkowych” musi rozłożyć to, co włożyliśmy do ust do postaci płynnej, aby pokarm mógł być wykorzystany do odżywienia organizmu w następnym etapie.  Dopiero tam rozpoczyna się proces wchłaniania. Aby wykonywać swoją funkcję, komórki żołądka muszą być bardzo dobrze odżywione za pośrednictwem cienkich jak najcieńszy włos, naczyń krwionośnych. Podobnie jak wątroba i trzustka muszą też mieć odpowiednią podaż mikroelementów do wytwarzania soków żołądkowych.

Pamiętasz, że komórki żołądka pobierają substancje odżywcze z krwiobiegu, a nie bezpośrednio z żołądka?

Jelito cienkie odpowiada za przyswajanie makroskładników

Makroskładniki pokarmowe to białka, węglowodany i tłuszcze, które przyswajane są w jelicie cienkim. Tam odbywa się bardzo ważny etap, który uzależniony jest oo odpowiedniej podaży żółci i enzymów wątrobowych oraz trzustkowych. Jeżeli wątroba i trzustka nie pracują prawidłowo, lub jeżeli we krwi nie mamy odpowiedniej ilości surowców (mikroelementów) do wytwarzania żółci i enzymów, trawienie jest zakłócone.

Jeżeli wątroba, trzustka i żołądek są “niedożywione”, musisz jeść bardzo dużo pokarmów, bo efektywność procesu trawienia jest niska.

Jelito cienkie, które źle funkcjonuje odpowiada za nadwagę.
Zaniedbane jelito grube a nadwaga.

Jelito grube to niezwykle ważny i najczęściej niedoceniany narząd układu pokarmowego

Jelito grube odgrywa kluczową rolę w procesie wchłaniania składników pożywienia, jakimi są minerały i witaminy. Miliardy bakterii toczą tam zaciekłą wojnę o życie.  U osób z nadwagą najczęściej mikroflora jelitowa (mikrobiom), jest zdominowana przez tak zwane “złe bakterie’. Z tego powodu “dobre bakterie” nie mogą wytwarzać odpowiedniej ilości minerałów i witamin niezbędnych do życia. To się przekłada na niedobory we wszystkich komórkach organizmu.

Zaniedbane jelito grube powoduje, że proces odżywiania jest poważnie zakłócony. Zaparcia, gazy i biegunki uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie składników pokarmowych i odżywianie komórek całego organizmu. 

Odżywianie polega na dostarczeniu wszystkich niezbędnych składników odżywczych do wszystkich komórek ciała.

Nasz organizm składa się z wielu tkanek, które mają zróżnicowaną budowę i funkcję. Wszystkie tkanki zbudowane są z pojedynczych komórek, które także charakteryzują się dużą specjalizacją. Jednak wszystkie komórki naszego ciała mają kilka cech wspólnych.

Każda pojedyncza komórka potrzebuje tlenu i szeregu składników odżywczych. Ponadto wszystkie komórki muszą mieć zapewnioną drogę usuwania zbędnych produktów metabolizmu – przemiany materii.

Nie można oczekiwać prawidłowego funkcjonowaniu naszych narządów, jeżeli komórki, z których te narządy są zbudowane nie otrzymują dostatecznej ilości niezbędnych składników odżywczych.

Nadwaga to tylko zewnętrzny przejaw zaburzeń funkcjonowanie całego organizmu

Zaburzenia funkcji narządów wydzielania wewnętrznego, wytwarzających hormony i enzymy, odpowiedzialne za regulację masy ciała, spowodowane są niedoborami składników odżywczych lub zakłóceniami w procesie usuwania produktów przemiany materii komórkowej, czyli detoksykacji.

“Nadwaga to tylko wyraźny sygnał, jaki daje nam organizm, że nie radzi sobie z metabolizowaniem składników pożywienia.”

Nadwaga, która utrzymuje się pomimo prawidłowej diety to informacja, jaką przekazuje organizm

Dobitny komunikat, że doszło do zaburzeń funkcjonowania narządów układu pokarmowego. Badania naukowe potwierdziły, że w takiej sytuacji walka z nadwagą poprzez ćwiczenia fizyczne lub jednostajne diety to syzyfowa praca. Nie usuwamy przyczyny problemu, a jedynie usiłujemy zagłuszyć komunikat, jaki dostajemy.

W 100% przypadków tej formy walki z nadwagą, wcześniej czy później, występuje efekt jojo.

Uporczywej nadwadze zawsze towarzyszy przewlekły stan zapalny

Nadwaga najczęściej ma swoje źródło w zakłóceniach procesu wchłaniania spowodowanych przez przewlekły czynnik zapalny. Czynnikiem inicjującym może być niepożądana reakcja na jakieś składniki pożywienia, tak zwana nietolerancja pokarmowa (opóźniona alergia pokarmowa). Może to być również infekcja wirusowa lub bakteryjna, pasożytnicza czy grzybicza, a także stres.

Doświadczenia wielu ośrodków na świecie potwierdziły, że tak zwane nietolerancje pokarmowe są główną przyczyną nadwagi.

Zaczyna się od nadwagi, a kończy na przewlekłych chorobach, które obniżają jakość życia

Konsekwencją utrzymującego się stanu zapalnego jest zaburzenie pracy wielu narządów. Są to tarczyca, trzustka, wątroba, płuca czy serce.  Następstwem tego stanu jest zmieniony poziom i skład chemiczny wytwarzanych przez nie hormonów i enzymów. Zaburzona gospodarka hormonalna doprowadza do zaburzeń metabolizmu i szeregu innych funkcji regulacyjnych.

Przewlekły stan zapalny to kaskada zjawisk, które skracają Twoje życie

Nie w pełni strawione produkty wywołują stany zapalne jelit, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w przewodzie pokarmowym. Zmienia się niekorzystnie skład flory bakteryjnej, następuje przerost drożdżaków typu Candida Albicans powodujących wielomiejscowe przerwanie ciągłości błony śluzowej (mikroperforacje), co w literaturze opisywane jest jako syndrom przeciekającego jelita.

Nadwaga zaburza funkcjonowanie wszystkich organizmów.

Pokarm, zamiast odżywiać nasze ciało, zostaje wydalony wraz ze stolcem, prowadząc do niedożywienia na poziomie komórkowym. Mimo niedożywienia nadwaga utrzymuje się, bo na skutek zaburzeń metabolicznych pokarm zamieniony w tłuszcz odkłada się w komórkach tłuszczowych!

Dlaczego choroby z autoagresji towarzyszą uporczywej nadwadze i otyłości

Zaburzenia funkcji jelit powodują sprzężenie zwrotne i prowadzą do kwadratury koła.

Jednocześnie zwiększona przepuszczalność jelitowa dla niekompletnie rozłożonych enzymatycznie składników pokarmowych powoduje, że niestrawione cząsteczki pokarmu przenikają do krwiobiegu wywołując przewlekłą reakcję zapalną. To z kolej jeszcze bardziej zakłóca pracę narządów.

Dlaczego choroby z autoagresji towarzyszą uporczywej nadwadze i otyłości?

Komórki naszego ciała pozostają niedożywione, a kompleksy immunologiczne krążące we krwi osiadają w różnych tkankach. Dochodzi do zmiany ich struktury i sygnałów przez nie wysyłanych do organizmu. W konsekwencji prowadzi to często do rozpoznawania tej tkanki przez układ odpornościowy, jako ciała obcego, które trzeba zniszczyć. Tak rozpoczynają się wszystkie choroby z autoagresji:

i wiele innych

Błędne koło

Człowiek niedożywiony na poziomie komórkowym wpada w tzw. kwadraturę koła. Na skutek niedożywienia neuroprzekaźniki wysyłają do mózgu komunikaty o niedoborach i człowiek ciągle czuje się głodny – odczuwa tzw. wilczy apetyt.

Musisz coś zjeść, a nadwaga się pogłębia, bo układ pokarmowy nie przyswaja składników odżywczych z tego, co jesz.

Starasz się jeść mało, bo przecież musisz uważać na nadwagę, więc z tych małych porcji pożywienia jeszcze mniej składników odżywczych może pozyskać Twój organizm!

Błędne koło nadwagi.
W leczeniu uporczywej nadwagi i otyłości psychologia jest bezradna

W leczeniu uporczywej nadwagi i otyłości psychologia jest bezradna

Perswazja, psychologia, czy psychodietetyka niewiele pomogą osobie z zaburzeniami układu pokarmowego.

Nawet człowiek o najsilniejszej woli nie może się oprzeć instynktowi samozachowawczemu. Musisz jeść, żeby nie umrzeć z głodu.

Pomimo dużych ilości pokarmu, niewiele składników pokarmowych trafia do Twoich komórek. Diety niskokaloryczne, tak zwane diety redukcyjne pogarszają tylko Twoją sytuację. NIEDOŻYWIENIE SIĘ POGŁĘBIA

Dobre odżywianie jest niezbędnym warunkiem skutecznego odchudzania

Jeżeli nie będziesz jeść, wkrótce umrzesz. Nie ma innego wyjścia Twój zaburzony organizm nie jest w stanie wchłaniać niezbędnych składników odżywczych z coraz większych ilości pożywienia dostarczanego często w pośpiechu i czasem w ukryciu.

Na domiar złego odżywiasz się często pokarmami o bardzo niskiej wartości – gęstości odżywczej, posiadającymi wysoki indeks glikemiczny lub wysoką zawartość tłuszczy i białek.

Prowadzi to oczywiście do niekorzystnego bilansu energetycznego, a niespalona energia odkłada się w Twoich tkankach, w postaci tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do wzrostu masy ciała i potęgując zaburzenia hormonalne i funkcjonalne organizmu.

DLATEGO OTYLI ŻYJĄ O KILKA LUB NAWET KILKANAŚCIE LAT KRÓCEJ

Dobre odżywianie jest niezbędnym warunkiem walki z nadwagą.
Jak pokonać nadwagę?

Czy istnieje skuteczna metoda leczenia nadwagi?

Podstawą każdej skutecznej metody zatrzymania kaskady i wyjścia z nadwagi jest wykluczenie z diety produktów, które wywołują i podtrzymują stan zapalny.

Już od 2006 roku Centrum Medyczne VIMED, wykorzystując unikalne testy cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200. Te unikalne, niezwykle użyteczne badania pozwalają nam rozpoznać mapę składników, których organizm nie toleruje.

Kompleksowe, wieloczynnikowe metody leczenia nadwagi

Nasze kompleksowe, wieloczynnikowe terapie okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu nadwagi, dzięki temu, że adresujemy przyczyny, a nie tylko objawy choroby.

Personalizacja terapii i dostosowanie ich do każdej osoby indywidualnie oraz wykorzystanie efektu synergii, pozwoliło nam uzyskać skuteczność na poziomie 98%. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że dzisiaj już niemal każdy może schudnąć.

Personalizacja diety

Kod Metaboliczny, test cytotoksyczności pożywienia, stanowi  klucz do ustalenia programu żywieniowego zgodnego z fenotypem każdego pacjenta. Każdy człowiek jest inny i to, co jednej osobie służy, innej może zaszkodzić.

Efekt synergii

Stosowane w ramach wieloczynnikowej terapii zabiegi wspomagają metabolizm wszystkich komórek, przywracając narządom z nich zbudowanym, możliwość prawidłowego wykonywania ich fizjologicznych funkcji.

Personalizacja: Każdy człowiek jest inny, więc leczenie nadwagi zawsze przebiega nieco inaczej

Kod Metaboliczny 200 – test cytotoksyczności składników pożywienia z krwi

Cena badania: 1800 zł.


Zarezerwuj dogodny termin badania już dziś, za pośrednictwem naszej PLATFORMY REZERWACJI ONLINE.

Podsumowując, gdy jemy produkty, których nasz organizm nie toleruje, podtrzymujesz stan zapalny.

Twój organizm nie pozyskuje z pożywienia odpowiedniej ilości składników odżywczych. W konsekwencji jesz coraz więcej, a i tak nie odżywiasz dostatecznie komórek swojego ciała i pogłębiasz problem.

Bardzo często obserwujemy, jak osoby walczące z otyłością latami stosują diety niskokaloryczne, niskowęglowodanowe, dietę śródziemnomorską i inne. Osoby te starają się jeść produkty uważane powszechnie za zdrowe, a mimo to nie mogą schudnąć.

W ich diecie cały czas obecny jest produkt nietolerowany przez układ immunologiczny, przez co rozpoznawany jest jako alergen, który wywołuje reakcję immunologiczną. Jak długo produkt ten będzie występował w diecie, tak długo będzie utrzymywać się stan zapalny we krwi, a wchłanianie składników odżywczych będzie upośledzone.

Synergia i personalizacja

Pełna regeneracja organizmu

Dzięki wdrożeniu naszej wieloczynnikowej, spersonalizowanej terapii regeneruje się błona śluzowa jelit, poprawia się wchłanianie i przyswajanie składników odżywczych. Mniejsza ilość pokarmu zaspokaja potrzeby organizmu, nie dokucza już uczucie głodu. Nie musisz tyle jeść, by poczuć się dobrze.

Zregenerowane narządy produkują hormony i enzymy o właściwym składzie chemicznym i we właściwych proporcjach. Oczyszczona wątroba sprawniej oczyszcza krew, oczyszcza się skóra odciążona przez wątrobę oraz tkanka kostna i stawowa.

Tłuszcz zawarty w mięśniach i tkance podskórnej ulega lipolizie i następuje błyskawiczna, a jednocześnie bezpieczna utrata masy ciała. Jednocześnie poprawia się retencja wody w organizmie i wchłaniają się obrzęki, a także poprawia wygląd skóry.

W efekcie wdrożenia terapii wzmacnia się i reguluje układ odpornościowy. Białe krwinki mogą unieszkodliwiać wirusy i bakterie oraz nieprawidłowo zmutowane komórki, które są odpowiedzialne za powstawanie chorób nowotworowych.

Przywrócenie homeostazy

Wszystkie procesy regulacyjne powracają do normy. Poprawia się równowaga kwasowo-zasadowa, usprawnia się metabolizm, ciśnienie krwi przyjmuje właściwe parametry.

Zwalczamy w ten sposób nie tylko nadwagę, ale przyczyny, które ją wywołują. W rezultacie organizm odzyskuje energię – reguluje się masa ciała, następuje efekt regeneracji i odmłodzenia organizmu.

Odżywione, dotlenione i oczyszczone z toksyn tkanki przestają już prowokować układ odpornościowy do szkodliwego działania i cofają się dolegliwości związane z chorobami z autoagresji, takimi jak łuszczyca, cukrzyca, choroby skóry czy choroby stawów.

Po wdrożeniu wieloczynnikowej terapii pacjenci pozbywają się nadwagi i odzyskują zdrowie.

Po przywróceniu prawidłowych funkcji układu pokarmowego zregenerowany organizm sprawia, że człowiek czuje się o kilka lat młodszy, tak, jakby zaczynał nowe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *