Leczenie łuszczycy AZS - atopowego zapalenia skóry

Historia Tomka – 13 latek z atopowym zapaleniem skóry

Atopowe zapalenie skóry – choroba, która niszczy życie dziecka?

Tomasz to 13 letni chłopiec, który wraz z rodzicami przyjechał do naszej kliniki z Sosnowca. Od 3 roku życia cierpi na atopowe zapalenie skóry (AZS), leczone głównie maściami sterydowymi. Jednak z roku na rok stan skóry Tomka ciągle się pogarszał. Skóra goiła się podczas kuracji sterydami, ale przy odstawianiu leków następowało znaczne pogorszenie. Po prostu błędne koło. Tomek zaczął opuszczać coraz więcej lekcji, wycofał się z życia, unikał swoich kolegów i cały wolny czas spędzał samotnie. Bardzo zmartwiona tym stanem mama Tomka szukała wszędzie pomocy, aż w Internecie natrafiła na stronę naszej kliniki.

Atopowe zapalenie skóry – choroba, którą można leczyć dietą?

Niezwłocznie umówiła się na konsultację wstępną z lekarzem w naszej klinice – Innowacyjnym Centrum Medycznym VIMED w Warszawie. Mama chłopca, który od 10 lat leczony był ze znikomym skutkiem przez najlepszych lekarzy, była bardzo nieufnie nastawiona do innowacyjnego leczenia w CM VIMED, które w pierwszej fazie polegało na zastosowaniu diety eliminacyjnej.

Dieta eliminacyjna opracowana została na podstawie szeregu badań diagnostycznych, z których najważniejszy był cytotoksyczny test niepożądanych reakcji na pokarm (nietolerancji pokarmowych) Kod Metaboliczny 200. Poza tym lekarz zlecił wykonanie rozszerzonych badań morfologicznych i biochemicznych krwi oraz badania USG jamy brzusznej.

Tlenoterapia hiperbaryczna w leczeniu atopowego zapalenia skóry

Z wynikami badań Tomek wraz z mamą udał się na konsultację lekarską w CM VIMED. Lekarz zalecił wykonanie dwóch serii zabiegów w komorze hiperbarycznej, a także wdrożenie diety eliminacyjno – rotacyjnej opartej o wyniki testu Kod Metaboliczny 200.

Kolejnym etapem było spotkanie z dietetykiem, który pomógł wdrożyć w życie zalecanej przez lekarza diety. Trzeba było także zaplanować zabiegi w komorze hiperbarycznej.

Efekty zintegrowanej terapii atopowego zapalenia skóry AZS w Centrum Medycznym VIMED

Pierwsze efekty terapii Tomek dostrzegł już po 2 tygodniach diety. Skóra stała się mniej zaogniona, jej stan znacznie się poprawił, ale dopiero zabiegi w komorze hiperbarycznej przyniosły upragnioną ulgę i ogromnie przyspieszyły regenerację skóry.

Tlenoterapia hiperbaryczna w specjalnej komorze hiperbarycznej, podczas której Tomek oddychał czystym tlenem w wysokim ciśnieniu, wpłynęła zarówno na szybkość gojenia się zmian skórnych jak i na jakość snu chłopca. Tomek przesypiał większą część nocy, bez ciągłego drapania. Dzięki temu także mama chłopca mogła wreszcie odpocząć po wielu latach życia z ciągłą udręką i nieprzespanych nocach, gdy pielęgnowała rozdrapane do krwi miejsca na ciele swojego ukochanego syna.

Atopowe zapalenie skóry cofa się w wyniku kilkumiesięcznej terapii czynnikami stylu życia, czyli odpowiednia dietą leczniczą

Po kolejnych 3 tygodniach Tomek zaczął się wreszcie uśmiechać. Uwierzył, że te pozytywne zmiany mają szansę utrzymać się na dłużej, a nie jak to było w przypadku stosowania maści sterydowych. Skóra schodziła coraz mniejszymi płatkami i już tylko w kilku miejscach można było dostrzec typowe dla tej choroby zmiany skórne.

Tomek przez wiele tygodni pozostanie jeszcze pod opieką lekarza i dietetyka w Centrum Medycznym VIMED. Nasi specjaliści będą opiekować się Tomkiem i wspomagać jego rodzinę. Modyfikacja sposobu odżywiania Tomka to proces, który wymaga nowych umiejętności i nowych nawyków. Mama Tomka uczy się jak odpowiednio komponować zdrowe posiłki dostosowane do unikalnego fenotypu chłopca.

Zdrowa skóra to także zdrowa psychika i szansa na normalne życie bez AZS (atopowego zapalenia skóry)

Stopień nasilenia dolegliwości zmalał już o połowę, a Tomek znowu świetnie radzi sobie w szkole. Przed Tomkiem jeszcze trzecia seria zabiegów w komorze hiperbarycznej, ale dzięki naszej skoordynowanej terapii już po 5 tygodniach Tomek z uśmiechem spogląda w przyszłość, z nadzieją na normalne życie.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii zobaczysz różnice.

Leczenie AZS u dzieci
Jak Mikołaj pozbył się Atopowego Zapalenia Skóry
Leczenie łuszczycy
Historia Kasi – Łuszczyca i jej prawdziwe oblicze
Leczenie łuszczycy u dziedi
Jak wygraliśmy walkę z łuszczycą u maleńkiej Nadii
Konsultacja Wstępna
Jak zacząć leczenie? Zarezerwuj termin konsultacji
Komora Hiperbaryczna z ciśnieniem do 3,2 ATA!
Personalizowana Terapia Metaboliczna w CM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *